تبلیغات
مهندس سید کمال الدین حیدری منش - اخـــبار

بالاخره ماکروفر خوب است یا بد؟

مرتضی صفوی در گفت و گو با ایرنا افزود: اینکه گرم کردن و یا پخت مواد غذایی با ماکروفر سرطان زا است یا نه، یک بحث چالشی است که نیازمند انجام تحقیقات بیشتری است. وی اضافه کرد: تحقیقات از یک سو نشان دهنده بی ضرر بودن و تحقیقات دیگر نشان دهنده اثرات سوء استفاده از ماکروفر است.

صفوی با بیان اینکه مواد غذایی خاصیت غذایی خود را در اثر پخت و یا گرم شدن در ماکروفر از دست می دهند، گفت: هر چه عمق نفود امواج در ماده غذایی کمتر باشد، زمان پخت کمتر می شود. این متخصص تغذیه گفت: حفظ مواد غذایی با ماکروفر به وزن مواد غذایی بستگی دارد به گونه ای که هر چه وزن مواد غذایی کمتر باشد، حفظ مواد غذایی بیشتر خواهد بود.

صفوی به مزایای استفاده از ماکروفر اشاره کرد و افزود: سرعت حرارت دهی، حفظ طعم و رنگ غذا، حفظ مواد مغذی، کاهش خطر مسمومیت غذایی به دلیل نگاه داشتن طولانی و عدم تشکیل رسوب در ظروف از مزایای استفاده از ماکروفر است. وی با بیان اینکه حدود ۹۰ درصد خانواده های آمریکایی و ۸۵ درصد خانواده های اروپایی از ماکروفر استفاده می کنند، افزود: کاهش ارزش غذایی، اثرات بیولوژیک بر روی انسان و ایجاد عوامل سرطانی از مضرات ماکروفر است که همچنان تحقیقات در زمینه تایید این مضرات در جهان در حال انجام است.

صفوی، نفوذ امواج در مواد غذایی، ایجاد نقاط گرم و سرد در غذا، کاهش ۶۰ تا ۹۰ درصدی انرژی حیاتی غذا و عدم سرخ کردن غذا در ماکروفر را از معایب این دستگاه برشمرد. این متخصص تغذیه تاکید کرد: به دلیل ایجاد رادیکال های آزاد در سبزیحات، گرم کردن غذاهایی که دارای سبزیجات هستند، در مایکروفر ایجاد سرطان می کند.

وی توصیه کرد: افراد با حرارت های معمولی غذاهای خود را گرم کرده و تاجایی که امکان دارد برای حفظ ایمنی و سلامتی از ماکروفر استفاده نکنند.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

سقوط نوکیا به رتبه هفتم جدول فروش تلفن هوشمند دنیا

شرکت نوکیا در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۲ به رتبه هفتم جدول رتبه بندی فروشندگان برتر اسمارت فون دنیا سقوط کرد. این در حالی است که سامسونگ و اپل همچنان یکه تاز بازار اسمارت فون دنیا بوده و در بالای این جدول ایستاده اند. در گزارش روز چهارشنبه موسسه گارتنر آمده است که نوکیا با فروش ۷٫۲ میلیون دستگاه، یعنی سهم ۴٫۳ درصدی از بازار ۱۶۹٫۲ میلیونی فروش اسمارت فون دنیا در فصل سوم ۲۰۱۲، از جایگاه سوم در سه ماهه آوریل تا ژوئن به مکان هفتم سقوط کرده است.

البته این شرکت هنوز عنوان دومین فروشنده برتر تلفن همراه دنیا را در اختیار دارد.

از دیگر نکات جالب این گزارش، میزان فروش هر یک از سیستم های عامل است. اندروید با سهم ۷۲٫۴ درصدی یکه تاز بازار تلفن های هوشمند دنیا است و iOS با سهم ۱۳٫۹ درصدی جایگاه دوم را از آن خود کرده است.

 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 لپ‌ تاپ حاوی اطلاعات محرمانه ناسا به سرقت رفت

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، لپ تاپ حاوی اطلاعات محرمانه و شخصی کارمندان ناسا دو هفته قبل در تاریخ ۳۱ اکتبر (دهم آبان) از خودرو یکی از کارمندان به سرقت رفت.

خبر این سرقت روز سه‌شنبه ۱۳ نوامبر (۲۳ آبان) به کارمندان بخش‌های مختلف ناسا اعلام و روز چهارشنبه رسانه‌ای شد.

بر اساس اعلام ناسا، این لپ تاپ حاوی اطلاعات شخصی حساس کارمندان، پیمانکاران و شرکت های همکار این سازمان است. اگرچه لپ تاپ دارای رمز عبور حفاظت از داده‌هاست، اما کارشناسان معتقدند که هکرهای خبره قادر بازیابی اطلاعات محرمانه آن هستند.

«بت دیکی» سخنگوی ناسا تأکید کرد: این لپ تاپ در قالب بخشی از برنامه در دست انجام ناسا برای دریافت نرم افزار رمزگذاری از سازمان خارج شده بود.

ناسا برنامه نصب نرم افزار رمزگذاری بر روی هارد دیسک تمامی رایانه ها و لپ تاپ های این سازمان را تا ۲۱ دسامبر در دستور کار دارد.

 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

                                  مرگ ملک عبدالله

ساعاتی پیش، سایت مصری «رصد»، خبر مرگ ملک «عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود» پادشاه عربستان سعودی را اعلام نمود، ولی دقایقی پس از انتشار این خبر، آن را فورا از صفحه خود حذف کرد.

به گزارش صفحه عربی «تابناک»، رصد در ادامه این مطلب به نقل از یک منبع آگاه سعودی نزدیک به آل سعود نوشت: ملک عبدالله نیمه شب گذشته از دنیا رفته و از همین روی، صبح امروز خبری در رسانه‌های عرب زبان منتشر شد، مبنی بر آماده‌باش ارتش سعودی برای مقابله با هر گونه حمله خارجی و یا اعتراضات داخلی.

گفتنی است، منابع رسمی سعودی تا به این لحظه این خبر را تأیید یا تکذیب نکرده‌اند، ولی بررسی رویدادهای سیاسی گذشته سعودی، نشان داده که مقامات این کشور همواره در اعلام یک خبر، تأخیر می‌کنند تا پیش از اعلام آن، وضعیت را بررسی کرده و به اصطلاح اوضاع را بسنجند.

ناگفته نماند، در پی انتشار خبر سایت «رصد»، سایت‌های دیگر عرب زبان مانند سایت حزب التحریر مصر، سایت الإتجاه المعاکس، سایت شام تایمز و ... نیز این خبر را منتشر کردند

 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

اخبار لبنان : لیست های ترور نگرانی لبنانی ها را برانگیخته است

اخباری که در لبنان در باره وجود لیست ترور شخصیت های برجسته لبنانی رد و بدل می شود، جوى سرشار از نگرانی را در میان مردم این کشور به وجود آورده است.

هر چه که زمان به جلو می رود، ابهام در خصوص این لیست ها، بیشتر می شود، به ویژه این که همه روزه بحران سوریه بغرنج تر می گردد و تاثیرش بر لبنان بیش از پیش مشاهده می شود.

روزنامه ها و محافل سیاسی و حزبی لبنان، از حدود یک ماه پیش، ابعاد و بازتاب های آن چه که "لیست های ترور" نامیده می شود را بررسی می کنند. گفته می شود این لیست ها از اطلاعات برخی نهادهای امنیتی تهیه شده اند و به برخی از شخصیت های سیاسی که نامشان در آن درج شده، هشدار داده شده است.

لبنان از سال 2004 تا 2007، شاهد موجی از ترورهای زنجیره ای بود. مشهورترین آن ها در سال 2005 روی داد که رفیق حریری نخست وزیر سابق این کشور در آن کشته شد. پس از آن شماری از وزرا، نمایندگان، شخصیت های سیاسی و نویسندگان ترور شدند که ویژگی اغلب آن ها، مخالفت با نظام حاکم بر سوریه بود.

بنا بر اخبار دریافتی، اکثر شخصیت هایی که نامشان در لیست های ترور درج شده، از گروه 14 مارس (منتقد حزب الله و نظام سوریه) هستند و نام سعد حریری نخست وزیر اسبق لبنان، در راس آن ها قرار دارد، با این حال، نام شخصیت های دیگری از جناح مقابل که به گروه 8 مارس شهرت دارد، نیز در لیست ها دیده می شود. در راس این شخصیت های نبیه بری رهبر جنبش امل و رئیس پارلمان لبنان قرار دارد.

فواد سنیوره نخست وزیر اسبق لبنان، سمیر جعجع رئیس حزب نیروهای لبنانی که پیش از این از یک عملیات ترور جان سالم به در برد و سامی جمیل، نماینده پارلمان لبنان از گروه 14 مارس، از دیگر شخصیت هایی هستند که نامشان در این لیست ها دیده می شود.

منابع نزدیک به برخی از شخصیت هایی که نامشان در لیست های ترور دیده می شود، از وجود "اطلاعات موثق" در خصوص تهدیدهای جدی از سوی نهادهای امنیتی سخن می گویند. برخی از آن ها در عین حال می گویند که این اطلاعات جدید نیست و تاریخ برخی از آن ها به چندین ماه پیش باز می گردد.

در حالی که بحث و جدل هایی هم در خصوص جدی یا غیر جدی بودن این لیست ها مطرح است، بسیاری معتقدند با توجه به تجربه هایی که در لبنان وجود دارد، وجود این لیست ها را باید جدی گرفت و تدابیر امنیتی بیشتری اتخاذ کرد.

اکنون لبنان در نتیجه اوضاع آشفته سوریه، در بحران سیاسی به سر می برد. اختلاف ها میان گروه های لبنانی هم پیمان و مخالف نظام حاکم بر سوریه، بیش از پیش شده است. چندین مورد درگیری مسلحانه هم میان هواداران و مخالفان نظام بشار اسد در مناطق مختلف لبنان به ویژه در طرابلس روی داده است. لذا اوضاع بسیار نگران کننده اى بر مردم لبنان مستولى استکد صلوات شمار برای وبلاگ
پایگاه فرهنگی ، مذهبی شیعه ها - لوگوهای حمایتی

Admin Logo
themebox Logo